Dobročinný obchůdek Diakonie Vsetín slaví 5. narozeniny

"Před osmi lety jsem procházel Edinburgh a obdivoval množství fungujících dobročinných obchůdků," vzpomíná Dan Žárský, ředitel Diakonie Vsetín a pokračuje: "Dnes, s obtížně skrývanou pýchou, procházím Vsetínem a těším se z našeho fungujícího „Dobročinného obchůdku“ Diakonie Vsetín. Prospívá již pět let k užitku nás všech a hlavně potřebným z našich služeb. Během let prošly obchůdkem stovky „přinášejících“ i kupujících a všechny obsloužily naše ochotné dobrovolnice i pracovnice. Všem zmíněným patří velké poděkování."

Dobročinný obchůdek Diakonie Vsetín slaví 5. narozeniny
Dobročinný obchůdek Diakonie Vsetín slaví 5. narozeniny

Dobročinný obchůdek v centru města dnes oslavil své páté narozeniny. Pohled zpět ukazuje, že si našel oblibu u mnoha lidí ze Vsetína a okolí. Jen díky nim je stále plný darovaného sortimentu - oblečení, skla, knih, keramiky, bot, doplňků oblečení a bytových textilií. „Dobrý pocit, že nemusejí vyhazovat nepoužívané kvalitní věci, násobí i vědomí, že je touto aktivitou podporována činnost našich sociálních služeb,“ říká vedoucí prodejny Iva Janíková.  

V roce 2019 dosáhly tržby 620 tis. Kč. „Velkou zásluhu na tom mají pracovnice obchůdku. Zvláště jsme vděčni za obětavou službu dobrovolnic, které spolehlivě a vytrvale pokrývají část provozní doby obchůdku,“ uvedl Dan Žárský.

Součástí sortimentu obchůdku je také fair trade prodej zejména kávy, čokolády a čajů. Takto jsme alespoň malým dílem zapojeni do podpory drobných řemeslníků a producentů z rozvojových zemí.

Děkujeme vám všem, kteří jste si do našeho Dobročinného obchůdku našli cestu a těšíme se na vaši další návštěvu! A obchůdku přejeme VŠECHNO NEJ!

Daruj - pomůžeš / Koupíš - pomůžeš

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín