Díky Krabici online rozšířil Pramínek své prostory

10. srpna 2021

Chtělo by se říct: „Je to jen díra do zdi“. Ale zrealizovat stavební rekonstrukci není jen tak. Jsme vděční, že jsme díky sbírce Krabice online mohli uskutečnit náš záměr: rozšířit prostory předškolního klubu Pramínek tak, abychom získali více místa na nejrůznější programy a aktivity pro děti.

Díky Krabici online rozšířil Pramínek své prostory
10. srpna 2021 - Díky Krabici online rozšířil Pramínek své prostory

Je to jen díra do zdi..Do předškolního klubu Pramínek chodí děti od 3 do 5 let ze sociálně vyloučené lokality. Rodiče je běžně neposílají do mateřských škol, zpravidla jen do posledního povinného předškolního ročníku. Pramínek je tak jediným místem, kde se děti naučí spoustu důležitých věcí pro život a pro to, aby se z nich stali šikovní předškoláci a pak i úspěšní školáci.

„Klubové prostory byly donedávna omezeny na jednu malou místnost a té jsme uzpůsobovali programy pro děti. Od předloňska sice máme k dispozici další prostor, ovšem přístupný jen zvenčí. V zimě nebo dešti nebylo dobré přecházet s dětmi venkem, a tak jsme zůstávali v původní malé místnosti“, vysvětluje Alžběta Machů, vedoucí Pramínku a dodává: „Místnosti však mají společnou zeď, takže se nabízelo řešení - stačí probourat průchod vnitřkem a bude po problému!“

Kdo už ale někdy řešil stavební úpravy, ten ví, co vše je zapotřebí – od projektové dokumentace a stavebního povolení, přes samotné stavební úpravy, opravy, vsazení nových dveří až po malování. Obrátili jsme se proto s žádostí na sbírkový fond Diakonie ČCE Krabice online a díky štědrým dárcům jsme mohli vytoužený záměr realizovat.

Dveře mezi místnostmi naopak zajišťují soukromí a možnost soustředit seVíce vrátek, více hrátek

Nyní má předškolní klub více prostoru, který slouží pro učení, hraní, sportovní aktivity, skupinovou práci s dětmi i pro společné vzdělávací programy pro děti a rodiče. Dveře mezi místnostmi naopak zajišťují soukromí a možnost soustředit se, když do klubu přijde specialista, který dětem individuálně pomáhá s rozvojem hrubé a jemné motoriky či zdokonalením řeči. Pomáháme i starším dětem, které už chodí do školy – když se jim něco nedaří, připravíme pro ně doučování.

Moc děkujeme všem dárcům, kteří myslí na znevýhodněné děti a přispívají do Krabice online.

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín