Desátý ples SPOLEČNĚ nabídl romskou muziku i módní přehlídku

23. února 2023

Několik stovek návštěvníků se v sobotu 18. února 2023 zúčastnilo jubilejního 10. plesu SPOLEČNĚ, který připravila Diakonie Vsetín spolu s Domovem Jitka Vsetín a Domem kultury ve Vsetíně. Jubilejní plesání opanovala skvělá atmosféra umocněná předtančením, taneční soutěží, losováním výherních vstupenek a půlnočním překvapením v podobě módní přehlídky společenských šatů.

Desátý ples SPOLEČNĚ nabídl romskou muziku i módní přehlídku
23. února 2023 - Desátý ples SPOLEČNĚ nabídl romskou muziku i módní přehlídku

TZ Proběhl 10. ročník Plesu Společně.pdf

Ples byl bezvadný. Líbí se mi na něm všechno, říká paní Příborská.„Je moc dobře, že je ve Vsetíně ples tohoto charakteru pořádán. Je totiž velmi důležité, zvláště pak v současné pohnuté době, aby spolu lidé dovedli mluvit. A tady spolu mluvili, zpívali a tančili lidé různých etnik a dokonce i handicapů. A šlo jim to, propojeno rozličnými kulturami a zvyky – společně moc dobře. A to je skvělé, povzbuzující,“ sdělil své postřehy z akce Dušan Póč, který na ples zavítal vyfotografovat pár snímků pro Valašský deník, který je mediálním partnerem události. A dodal přání: „Kéž by se to, co dokázali organizátoři jubilejního plesu Společně promítlo a promítalo do všedních dnů“.

Popáté v řadě navštívila ples Společně paní Příborská. „Ples byl bezvadný. Líbí se mi na něm všechno. Letos jsem se dokonce zúčastnila - ve svém důchodovém věku - taneční soutěže ve waltzu a obsadila třetí místo!“

Letošní módní přehlídka byla prostě nádherná,“ pochvaluje si paní Pačanová.Pravidelnou návštěvnicí plesu je i paní Pačanová, která si na akci užívá především propojení obou kultur: „Na plese se mi líbí, že jsou spolu gádžové s Romy – spolu si zatančíme, pobavíme se. Každoročně jsem také nadšená z půlnočního překvapení – a letošní módní přehlídka byla prostě nádherná,“ pochvaluje si paní Pačanová.

O módní přehlídku se postarala firma Hanell Bridal, v jejímž čele stojí paní Hana Krátká: „My děkujeme za pozvání na akci. Tak úžasnou atmosféru a přirozené emoce jsem nezažila. Velké díky všem.“

Ples ovšem patřil především muzice. O klasiku se postarala kapela SKART, o romské rytmy uskupení Vašek band. „Jako hudebníci jsme se radovali z plného parketu lidí, Romů i gádžů. Všichni společně na jednom parketu, skvělá atmosféra. Už se těšíme na další ročník plesu,“ hodnotí ples vedoucí romské kapely Vašek Tulej.

Jsem rád, že tento ples už má svou tradici mezi všemi dalšími ve Vsetíně pořádanými plesy, říká Pavel Bartoň, jednatel Domu kultury a místostarosta Města Vsetína. 11.ročník plesu plánují pořadatelé na sobotu 10.února 2024. Spojení dvou kultur je hezkým specifikem tohoto plesu. Je to výzva pro organizátory a zážitek dvou různě zaměřených hudebních seskupení. Jsem rád, že tento ples už má svou tradici mezi všemi dalšími ve Vsetíně pořádanými plesy. Jeho atmosféru a pestrý program jsme si užili,“ shrnuje Pavel Bartoň za jednatele DK Vsetín a spolupořadatele Plesu Společně.

Pořadatelé plesu SPOLEČNĚ jsou Diakonie Vsetín, Domov Jitka a Dům kultury Vsetín.

Partner: Svatební salon Hanell Bridal

Mediální partneři: Kostka rádio, Regionální televize, Valašský deník a Vsetínské noviny