Darujte nevyužité věci, pomůžete lidem a ulehčíte přírodě

9. září 2021

Vrší se vám doma nevyužité oblečení, které by ještě mohlo posloužit druhým lidem? Chcete šetřit životní prostředí a zbytečně neplnit kontejnery komunálního odpadu? Darujte ho do SBÍRKY ŠATSTVA Diakonie Vsetín. Sběrné místo najdete ve dnech 15. až 16. října 2021 na parkovišti u zimního stadionu ve Vsetíně, Rokytnici.

Darujte nevyužité věci, pomůžete lidem a ulehčíte přírodě
9. září 2021 - Darujte nevyužité věci, pomůžete lidem a ulehčíte přírodě

TZ Sbírka šatstva 2021.pdf

Co vybíráme?

Do Sbírky šatstva mohou lidé nosit letní i zimní ošacení, boty, kabelky, hračky, bytový textil, deky a přikrývky, a to i péřové. Rovněž přijímáme nádobí, hrnce, příbory, skleničky a hrnky. Prosíme, aby byly věci zabaleny v pevných igelitových pytlích, nádobí a sklo v krabicích.

Kdy a kde Sbírka proběhne?

Sbírka šatstva bude probíhat od pátku 15. října do soboty 16. října 2021. V pátek v době od 10 – 17 hodin, v sobotu od 8 – 14 hodin. Sběrným místem je parkoviště u zimního stadionu ve Vsetíně, Rokytnici, kde bude přistavený kamion a pracovníci Diakonie Vsetín zde odeberou darované věci.

Chcete informaci o konání příští Sbírky šatstva na svůj email nebo sms?

Sbírka šatstva se loni kvůli koronaviru neuskutečnila vůbec, letos v jiném termínu. Jak to bude v dalším roce, nedokážeme odhadnout. Pokud byste chtěli být informováni o termínu konání Sbírky šatstva v roce 2022, stačí nám napsat na mail: info@diakonievsetin.cz a uvést jméno, příjmení a způsob, kterým chcete být informováni v dalším roce – emailem nebo sms.

Co se dále děje s vybraným materiálem?

Odpovídá ředitelka Textilní banky Alena Suchánková: „Textil je našimi dobrovolnicemi třízen dle druhu, poskládán a uložen do igelitových pytlů na sklad, kde je připraven k distribuci našim partnerským organizacím. Textil pomáhá osobám v tíživé životní situaci tam, kde je potřeba. Postupně se snažíme naši pomoc rozšiřovat v rámci celé ČR. Aktivně působíme v regionech moravských a slezských. Mohou nás kontaktovat nejen humanitární organizace, které pomáhají osobám znevýhodněným, ale také sociální odbory měst a obcí.“ Vybraný textil pomůže také za hranicemi České republiky. Díky spolupráci Textilní banky například s organizací ADRA, se dostane pomoci i lidem na Ukrajině. Právě sem putuje část textilu.

Děkujeme sponzorům a partnerům Sbírky šatstva!

Sponzor akce: Výtahy Vsetín, s.r.o.

Partneři akce: Město Vsetín, Vsetínská sportovní s.r.o.

Mediální partneři akce: ANNA – reklamní agentura, Regionální televize, Valašský deník a Vsetínské noviny.

Na Lapači - sběrné místo

Chci přispět na práci Diakonie Vsetín