Co je to demence, příznaky, druhy, stádia, léčba….

17. června 2021

Další ze čtveřice besed pro pečující nabídne rady, jak co nejlépe pečovat o člověka s demencí. Lektorem kurzu je MUDr. Miroslav Hajda. Setkání proběhne ve středu 14. července 2021 od 16 do 17 hodin.

Co je to demence, příznaky, druhy, stádia, léčba….
17. června 2021 - Co je to demence, příznaky, druhy, stádia, léčba….

Beseda je zaměřena na nejčastější typ demence – neurodegenerativní onemocnění, které označujeme jako Alzheimerovu chorobu. Doktor a psychiatr Miroslav Hajda přiblíží metody diagnostiky nemoci, její příznaky a samotnou léčbu. Zmíní také novinky ve výzkumu této choroby.

V závěru besedy dáme slovo Mgr. Miluši Makyčové, která se dlouhodobě starala o oba svoje rodiče s Alzheimerovou chorobou. Ta se na dobu pečování podívá s odstupem času a bude se sdílet se starostmi i radostmi tohoto období.

Od 17 do 19 hodin bude možná individuální konzultace s lektorem na dané téma.

Akce se uskuteční 14.7.2021 od 16 hodin v prostorách Vzdělávacího institutu VIDIA Vsetín v Domově Vyhlídka, ulice Strmá 34 ve Vsetíně. Vstup na besedu je zdarma.

K účasti se stačí přihlásit na mail: orsagova@diakonievsetin.cz nebo zavolat na telefonní číslo 739 332 964.

V případě nepříznivé epidemiologické situace budou setkání probíhat online.

Akce je spolufinancována Zlínským krajem.

zk_logo