Broučci a berušky rozsvítili Vsetín svými světýlky

11. října 2021

Stovky malých broučků a berušek si našlo cestu v pátek 8. října před Dům kultury Vsetín. Zde v 18,30 hodin odstartoval program 16. ročníku akce BROUČCI. Společně se zpívalo, oceňovaly se nejkrásnější kostýmy a ručně vyráběné lampičky a samozřejmě se putovalo parkem až ke vsetínskému Zámku. Akci ukončil krásný ohňostroj :).

Broučci a berušky rozsvítili Vsetín svými světýlky
11. října 2021 - Broučci a berušky rozsvítili Vsetín svými světýlky

Pan farář Jiří Palán pozval děti k četbě knížky BroučciTZ Broučci a berušky rozsvítili Vsetín svými světýlky.pdf

Ani chladnější počasí neodradilo děti a jejich rodiče či prarodiče od účasti na akci BROUČCI, která se uskutečnila v pátek 8. října před Domem kultury Vsetín. Už od půl šesté využily děti možnost nechat si namalovat obličej, vybrat si krovky nebo barvu tykadýlek.

Hlavním programem děti provedl Jan Gottfried v roli moderátora a broučka Honzy v jedné osobě.

Kromě pozdravu starosty Města Vsetína Jiřího Růžičky, který nad akcí převzal záštitu, oslovil malé návštěvníky také farář evangelické církve Jiří Palán. Pozval je k četbě knížky Broučci. Její autor, Jan Karafiát působil 20 let jako farář Českobratrské církve evangelické v nedaleké vesnici Velká (dříve Hrubá) Lhota. Mluvené slovo střídaly krásné písničky včelích medvídků v podání studentek souboru Gaudeamus Masarykova gymnázia Vsetín pod taktovkou paní učitelky Heleny Kaločové.

Oceněným dětem předal knížku Broučci pan starosta Jiří Růžička.Jako každý rok vybrali organizátoři akce tři děti s nejkrásnějšími kostýmy a ručně vyráběnými lampičkami, které ocenili zmíněnou knížkou Broučci. A protože bylo krásných kostýmů i lampiček mnohem víc, rozdali všem památeční magnet.

Poté se broučkové a berušky vydali na cestu Panskou zahradou. Cestou potkávali malované broučky, ale mohli nahlédnout i do Broučkovy chaloupky, „kde to žilo“. Své putování ukončili u vsetínského zámku, kde byl připraven závěrečný ohňostroj. Zájemci mohli navštívit zámeckou věž.

Diakonie Vsetín pravidelně organizuje akci BROUČCI ve spolupráci s místními firmami a organizacemi. Letos se na její podpoře podílely firmy a společnosti:

Hlavní partner: CZ TOP TRADE, s.r.o.

Další partneři: ADK Vsetín, Alcedo Vsetín, EFFECT STUDIO VSETÍN s.r.o., IPK Vsetín – prodej a servis počítačů, IRISA, v. d., Muzeum regionu Valašsko, ROBE lighting  s.r.o. a Tespora profi,s.r.o. Mediální partneři akce jsou: OSA, Reklamní zpravodaj ANNA, Valašský deník a Vsetínské noviny.

Diakonie Vsetín pomáhá rodinám s dětmi překonávat nepříznivé životní situace.