SLOVÍČKO NAKONEC / Zamyšlení nad životem a smrtí 

Slovíčko_obPři příležitosti 10. výročí vzniku střediska, vydala Diakonie Vsetín drobnou knihu nesoucí název Slovíčko nakonec. Jejím autorem je náš bývalý kolega Jan David.

Kniha Slovíčko nakonec zahrnuje 30 krátkých pestrých úvah, pronesených při loučení se zesnulými uživateli Domova pro seniory na Ohradě. /O bilancování, O chuti žít, O důstojnosti člověka, O očekávání, O zápase a další/

Je doplněna krásnými a výstižnými fotografiemi fotografa Roberta Goláně

 

Denisa Halašová, grafická designérka knihy o ní napsala:

„Když za mnou Dan Žárský přišel s nápadem vydat knižně texty Honzy Davida, byla jsem trochu skeptická, protože jsem si říkala - koho osloví text, psaný jako rozloučení s neznámým člověkem? Když jsem se ale do textů začetla, musela jsem dát Danovi za pravdu - byla by škoda nechat je upadnout v zapomnění.

Jsou to krátká zamyšlení, ve kterých se autor obrací k posluchačům, ke čtenářům, s laskavostí i naléhavostí, bez patosu a smutku, ale s důrazem na život, vděčnost, lásku, pokoj, víru, důvěru a radost. Nejsou to texty o tom, jak se smířit se smrtí a smrtelností, ale spíš o tom, jak žít, být vděčný za život nejen toho, se kterým se loučíme, ale i za ten svůj, za vše, co nám laskavý Bůh dává každý den.

Myslím si, že by si ji měl přečíst každý, kdo přemýšlí o životě a stáří - o tom svém nebo o životě a stáří svých nejbližších.

Děkuji Danovi Žárskému za příležitost podílet se na tvorbě něčeho krásného a výjimečného. Děkuji Honzovi Davidovi, že byl ochotný texty poskytnout dál, aby mohly sloužit, a také děkuji Robertu Goláňovi, který se nechal přesvědčit a vybral ty pravé fotografie, které daly celé knížce další rozměr, nejen výtvarný, ale hlavně obsahový.

A děkuji Pánu Bohu, že je na Vsetíně prostřednictvím Diakonie a jejích pracovníků i klientů živé společenství služby a lásky.“

 

Autor: Jan David

Autor fotografií: Robert Goláň

Formát: ČB, rozměry 15x15 cm, 48 stran, papír matná křída, vazba lepená, ISBN: 978-80-260-6179-3

Cena: 85 Kč, při odběru 10 a více kusů 75 Kč/kus

Objednávky na email: jelinkova@diakonievsetin.cz, případně telefonicky: 571 420 617 (Monika Jelínková)

Způsob odběru: 

osobně /Diakonie Vsetín, Smetanova 1484, Vsetín, věžák, 8. patro/

poštou /dle aktuálního ceníku České pošty/