Začíná první ročník akce Psaní od srdce. Zapojte se do psaní dopisů i Vy.

25. dubna 2023
Začíná první ročník akce Psaní od srdce.
25. dubna 2023 - Začíná první ročník akce Psaní od srdce. Zapojte se do psaní dopisů i Vy.
Smyslem projektu Psaní od srdce je přinášet radost seniorům a přispívat k odstraňování bariér mezi lidmi i generacemi. Kampaň Psaní od srdce pořádá Diakonie ČCE a TV Nova .
 
Zapojit se může každý, kdo má chuť udělat něco hezkého pro lidi ve svém okolí.
Hledáme pisatele pro několik tisíc seniorů, kteří čekají na své psaní! Během 14 dnů, od 24. dubna do 7. května 2023, mohou zájemci navštívit webové stránky www.psaniodsrdce.cz a vybrat si konkrétní zařízení a seniora, kterému chtějí napsat dopis či pohled. Pro některé to bude možná i poprvé, co budou takový dopis psát. Po odeslání psaní bude na e-mailovou adresu dopisovatele zaslána zpětná vazba. Adresát dopisu se poté bude moci rozhodnout, jestli na dopis odepíše, a vzniknout tak může i dlouhodobý vztah.
 
Na své dopisy čekají i klenti Diakonie Vsetín z Domova Harmonie, Domácí péče a Denního stacionáře Zahrada. Registrovat se můžete zde: https://psaniodsrdce.cz/chci-poslat-psani/.
 
A pro ty, kteří se na psaní necítí, je tu možnost poslat finanční dar: https://psaniodsrdce.cz/darujte-od-srdce/. Díky dárcům bude moci Diakonie dělat seniorům radost například terapiemi s pejsky, sázením květin nebo výlety.