V květnu proběhne SBÍRKA ŠATSTVA

30. března 2023

Vrší se vám doma nevyužité oblečení, které by ještě mohlo posloužit druhým lidem? Chcete šetřit životní prostředí a zbytečně neplnit kontejnery komunálního odpadu? Darujte ho do SBÍRKY ŠATSTVA Diakonie Vsetín. Sběrné místo najdete ve dnech 18. až 20. května 2023 na parkovišti u zimního stadionu ve Vsetíně, Rokytnici.

V květnu proběhne SBÍRKA ŠATSTVA
30. března 2023 - V květnu proběhne SBÍRKA ŠATSTVA

Do Sbírky šatstva můžete nosit letní i zimní ošacení, boty, kabelky, hračky, bytový textil, deky a přikrývky, a to i péřové. Prosíme, aby byly věci zabaleny v pevných igelitových pytlích.

Sbírka šatstva bude probíhat od čtvrtku 18. května do soboty 20. května 2023. Ve čtvrtek a pátek budou pořadatelé vybírat věci v době od 10 do 17 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodinSběrným místem je parkoviště u zimního stadionu ve Vsetíně, Rokytnici, kde bude pro tento účel přistavený kamion.

Na, to, co se děje s vybraným materiálem, odpovídá ředitelka Textilní banky Alena Suchánková: „Textil je našimi dobrovolnicemi třízen dle druhu, poskládán a uložen do igelitových pytlů na sklad, kde je připraven k distribuci našim partnerským organizacím. Textil pomáhá osobám v tíživé životní situaci tam, kde je potřeba. Postupně se snažíme naši pomoc rozšiřovat v rámci celé ČR. Aktivně působíme v regionech moravských a slezských. Mohou nás kontaktovat nejen humanitární organizace, které pomáhají osobám znevýhodněným, ale také sociální odbory měst a obcí.“ 

Sponzor akce: Výtahy Vsetín, s.r.o.

Partneři akce: Město Vsetín, Vsetínská sportovní s.r.o.

Spolupracující neziskové organizace: SDH Vsetín – Rokytnice, Skauti Vsetín, Nadační fond Svět oken

Mediální partneři akce: Valašský deník a Vsetínské noviny