BROUČCI se opět proletí Vsetínem

9. září 2021

Na pátek 8. října 2021 připravuje Diakonie Vsetín oblíbenou akci pro děti nazvanou BROUČCI. Plánovaný program začne v půl sedmé před Domem kultury Vsetín, zájemci o tvořivé dílny mohou přijít už o hodinu dříve. Broučky a berušky čeká procházka s lampiony Panskou zahradou i závěrečný ohňostroj u vsetínského Zámku. Přijďte se s dětmi projít večerním Vsetínem.

BROUČCI se opět proletí Vsetínem
9. září 2021 - BROUČCI se opět proletí Vsetínem

Oblíbené malování na obličejTZ Broučci se opět proletí Vsetínem.pdf

Po roční odmlce, kdy Broučci proběhli jen elektronicky (hlasováním na facebooku o nejkrásnější kostým nebo lampičku), se vděčně vracíme k přípravě této krásné podzimní akce pro děti. Stejně jako v minulosti nabídneme zájemcům od půl šesté tvořivé dílny s výrobou krovek, tykadel a malování obličeje. V půl sedmé se slova ujme brouček Honza a děti čekají známé písničky Včelích medvídků, hodnocení nejkrásnějších kostýmů a ručně vyráběných lampiček i malý dárek v podobě magnetu s logem akce. Pozvání na Broučky patří jak rodičům s dětmi, tak jejich prarodičům.

V Panské zahradě děti najdou tento den i broučkovu chaloupku Během programu zazní také připomínka stejnojmenné knihy Jana Karafiáta, Broučci. Tu také dostanou jako odměnu děti s nejkrásnějšími kostýmy a lampičkami. Po krátkém programu se děti vydají na cestu. Brouček Honza je povede do pohádkově oděné Panské zahrady s Broučkovou chaloupkou a dále ke vsetínskému zámku, kde bude připravený ohňostroj. Zájemci, kteří nebudou spěchat domů, se mohou vyfotografovat s broučkem Honzou nebo využít zpřístupněné zámecké věže.

Akce Broučci je připomínkou knihy Broučci Jana Karafiáta, který působil 20 let jako farář Českobratrské církve evangelické v nedaleké Velké (dříve Hrubé) Lhotě.

Záštitu nad akcí Broučci převzal starosta Města Vsetína Mgr. Ing. Jiří Růžička.

Děkujeme za podporu akce těmto firmám a společnostem

Hlavní partener akce: CZ TOP TRADE, s.r.o.

Partneři akce:  ADK Vsetín, ALCEDO – středisko volného času, EFFECT STUDIO VSETÍN s.r.o., IPK Vsetín - prodej a servis počítačů, Muzeum regionu Valašsko, ROBE lighting s.r.o, Tespora profi s.r.o.

Mediální partneři: OSA, Reklamní agentura ANNA, Valašský deník a Vsetínské noviny.