BROUČCI přilétnou na Vsetín v pátek 11.10.2019

Oblíbenou akci pro děti BROUČCI chystáme na pátek 11. října 2019. 

Těšit se můžete na výtvarné dílny, společné zpívání, vyhodnocení nejkrásnějších kostýmů a lampiček broučků a berušek, průvod parkem i ohňostroj u vsetínského zámku! 

BROUČCI přilétnou na Vsetín v pátek 11.10.2019
BROUČCI přilétnou na Vsetín v pátek 11.10.2019

TZ Vsetín rozsvítí stovky broučků a berušek.pdf

„Akce Broučci je připomínkou stejnojmenné, dodnes populární, knihy Jana Karafiáta, který působil 20 let jako farář Českobratrské církve evangelické v nedaleké Velké (dříve Hrubé) Lhotě. Fakt, že připravujeme již 14. ročník této akce dokládá, že je mezi občany Vsetína a okolí naše setkávání broučků a berušek hodně oblíbené,“ uvedl Dan Žárský, ředitel Diakonie Vsetín.Těšíme se na originální kostýmy a lampičky broučků a berušek

Těšíme se na spousty originálních, nekomerčních, krásných broučků a berušek a jejich originálních ručně vyráběných svítilniček. Také letos odměníme knihou Broučci tři nejkrásnější kostýmy a tři nejhezčí, doma vyráběné, lampiony nebo lampičky,“ dodal Dan Žárský.

Pro zájemce začne akce již v půl šesté, a to tvořivými dílnami. Děti si budou moci na místě vyrobit krovky a tykadla nebo si nechat namalovat broučkovsky obličej. V 18,15 hodin pustíme dětem jeden z příběhů Broučků a od půl sedmé se slova ujme brouček Honza, s bohatým programem. Na pódiu před Domem kultury Vsetín se vystřídá pěvecký soubor Trávníček se souborem Gaudeamus Masarykova gymnázia Vsetín s dětskými písničkami. Zazní krátké vyprávění z knihy Broučci a nebude chybět zmiňované oceňování nekrásnějších kostýmů a lampiček broučků a berušek. Také letos máme připravený památeční magnet s logem akce pro všechny děti, které v pátek na akci dorazí. Nebudou chybět ani stánky s nabídkou Broučkova medového čaje a Kmotříčkova grogu pro zahřátí. 

Děti si budou moci na místě vyrobit krovky a tykadla nebo si nechat namalovat broučkovsky obličej Pak už se vydáme od Domu kultury Vsetín do Panské zahrady. Zde je cesta vyznačena malými světýlky a namalovanými broučky. Kdo po ní půjde, nemine malebnou Broučkovu chaloupku, kterou si pro děti nachystali pracovníci Alceda Vsetín. Společné putování ukončí krásný ohňostroj u vsetínského zámku. Také letos bude pro tuto příležitost zpřístupněna zámecká věž pro všechny, kdo ještě nebudou spěchat domů.  

Děkujeme za podporu všem firmám a společnostem, díky nimž se může akce opakovaně uskutečnit!

Hlavní partner akce: CZ TOP TRADE, s.r.o.

Partneři akce: ALCEDO – středisko volného času, IPK Vsetín - prodej a servis počítačů, Muzeum regionu Valašsko, ROBE lighting s.r.o, Řeznictví a uzenářství Jan Černocký, Tespora profi s.r.o.

Mediální partneři: OSA, Reklamní agentura ANNA, Valašský deník a Vsetínské noviny.