Odlehčovací služba Pohoda

pohoda diak logo rgbOdlehčovací služba pomůže s péčí o seniora všem, kteří potřebují odpočinek od náročné situace. Využívají ji také ti, kteří potřebují na čas odjet nebo zařídit například rekonstrukci či malování. Tyto a podobné situace lze vyřešit až tříměsíčním pobytem v odlehčovací službě Pohoda, která je součástí Domova Harmonie. Klienti dostanou veškerou potřebnou odbornou péči a laskavou pomoc. Navíc se zapojí do dění Domova Harmonie a mohou si současně vyzkoušet, zda by jim vyhovoval pobyt v tomto typu zařízení.

Proč s námi

• Odlehčovací služba Pohoda - společné prostory připomínají domovSnažili jsme se o to, aby pokoje i společné prostory vytvářely domov. Vybavili jsme interiér tak, aby působil útulně a klidně. Dům je kompletně bezbariérový a moderně vybavený. Máme například koupací systém, s nímž si mohou koupel dopřát i imobilní lidé.
  • Náš personál chodí neformálně oblečený, aby byl zachován domácí ráz našeho zařízení.
  • Klienti se mohou zapojit do nejrůznějších aktivizačních činností. Spolupracujeme se školami, školkami i sdruženími. Díky nim je u nás živo a setkávají se u nás lidé různých generací a zájmů.
  • Smýšlíme moderně a ekologicky, máme například vlastní vrty na vodu a zdroj tepla
  • Jsme vybavení vlastním zařízením na dekontaminaci inkontinenčních pomůcek a používáme bezzápachové koše.

S čím pomůžeme

• Klientům poskytneme ubytování a stravu na dobu maximálně tří měsíců.
  • Pomáháme při zvládání péče o vlastní osobu, včetně hygieny.
  • Zprostředkováváme kontakt se společenským prostředím a nabízíme četné aktivizační i terapeutické činnosti.
  • Pomáháme při uplatňování práv a obstarávání osobních záležitostí. Plné znění veřejného závazku najdete zde.

Co naše služby nezahrnují

Nemůžeme uspokojit požadavky na odbornou léči lidem, kteří potřebují služby specializovaného zdravotního nebo sociálního zařízení.

Kdo může o tuto službu žádat

Služba je určena pro seniory ve věku od 65 let, kteří z důvodu zhoršení svého zdravotního stavu a snížení soběstačnosti potřebují péči svých blízkých k tomu, aby mohli i nadále žít v běžném domácím prostředí.

Jak o tuto službu požádáteOdlehčovací služba Pohoda - společné vzpomínání

Doporučujeme se nejprve osobně dohodnout na prohlídce Domova Harmonie, který odlehčovací službě poskytuje zázemí. Zde vám zodpovíme vše podstatné. Žádost vám pomůžeme vyplnit a dostanete formulář pro vyjádření vašeho všeobecného lékaře. Žádost si můžete také stáhnout na našich stránkách a zaslat poštou spolu s vyjádřením lékaře. Pokud je kapacita domova naplněna, žádost je zařazena do evidence žadatelů.

Kolik služba stojí

Veškeré informace najdete v aktuálním přehledu úhrad jednotlivých služeb.

Máte otázky

• Pro vaše dotazy a sjednání schůzky je tu pro vás Mgr. Petra Halmazňovákterou kontaktujte, pokud jste novými zájemci o službu. Poskytne vám i informační letáky o službě.
  • Pro klienty a jejich rodinné příšlušníky jsou k dispozici: vedoucí přímé péče na telefonu 739 244 855 a vedoucí Domova Harmonie Ing. et Bc. Iveta Cigánková
  • Osobně nás najdete na adrese Domova Harmonie: Ohrada 1864, 755 01 Vsetín, od pondělka do pátku od 8 - 15 hodin.

Co o odlehčovací službě Pohoda říkají její klienti

Paní Alena se s námi podělila o zkušenosti s naší službou: „Naše maminka s námi bydlí v rodinném domku. Špatně chodí a většinu času tráví na pohodlném křesle v obýváku u televize nebo u křížovky. V létě pak sedává na zahrádce s knížkou nebo jen tak sleduje, jak příroda žije. Nákupy a cesty k lékaři zařídíme, obědy vozí pečovatelka domácí péče a pomáhá jí. Letos jsme potřebovali udělat radikálnější rekonstrukci a malování. Měli jsme obavy, jak jí zajistit potřebný klid a péči. Pomohlo nám, že jsme se dozvěděli o možnosti odlehčovací služby. Maminka nebude vystavena průvanu a prachu a vrátí se do nového bydlení.

Máte otázky?

• Pro vaše dotazy a sjednání schůzky je tu pro vás Mgr. Markéta Zralá (link), kterou kontaktujte, pokud jste novými zájemci o službu. S Markétou Zralou je možné domluvit také individuálně termín schůzky. Poskytne vám i informační letáky o službě.
  • Pro uživatele a jejich rodinné příšlušníky jsou k dispozici: vedoucí přímé péče Bc. Radka Karásková vedoucí Domova Harmonie Mgr. Jitka Adámková.

Osobně nás najdete na adrese domu Harmonie: Ohrada 1864, 755 01 Vsetín

• Pondělí, středa, čtvrtek od 7:30 do 16:00 hodin
  • Úterý od 8:00 do 17:30 hodin
  • Pátek od 7:30 do 14:30 hodin