Pojďte do školky !

Základní informace

Číslo a název operačního programu: CZ.1.07, OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Číslo a název prioritní osy: 7.1, Počáteční vzdělávání

Číslo a název oblasti podpory: 7.1.2, Rovné příležitosti dětí a žáků, včetně dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

Období realizace: 1. 7. 2013 – 31. 6. 2015

Výše finanční podpory pro Diakonii Vsetín: 2.494.750,- Kč

Stručný obsah projektu

Nositelem projektu je společnost Člověk v tísni, o.p.s., na realizaci se kromě této organizace bude podílet 8 partnerů: Diakonie ČCE – středisko Vsetín, IQ Roma servis, Cheiron T, o.p.s., Diecézní Charita Brno – pobočka v Jihlavě, Tady a teď, o.p.s., Sdružení sociálních asistentů, Salinger, o.s. a Amalthea, o.s. Projekt se zaměřuje na rozšíření sítě vzdělávacích zařízení pro sociálně znevýhodněné děti předškolního věku, které zpravidla nenavštěvují institucionalizované MŠ a svou vzdělávací kariéru na základní škole začínají s řadou handicapů. Projekt se v místech své realizace zaměřuje na systematizaci včasné péče v oblasti vzdělávání o děti, které vzdělávacím systémem často propadávají. Pedagogům mateřských škol a pedagogům prvního stupně základních škol, pracovníkům NNO, pracovníkům místní samosprávy a dalším relevantním osobám nabídne vzdělávací kurzy, díky kterým získají informace a dovednosti v nových metodách práce se znevýhodněnými dětmi a hlubší porozumění tématu. Budou tak schopni lépe pracovat s dětmi a spolupracovat s jejich rodiči. Díky tomu, že realizace projektů probíhá ve všech krajích ČR, bude možné předávat si informace mezi realizátory, sdílet dobrou praxi a maximalizovat přínos projektu v jednotlivých regionech.

Komu je projekt určen

•  Sociálně znevýhodněným dětem předškolního věku
  • Pedagogům mateřských škol a jiných školských institucí, pracovníkům NNO, kteří se věnují vzdělávání dětí se specifickými vzdělávacími potřebami
  • Vedoucím pracovníkům školských institucím a úseků samospráv