Vsetínský Ples Společně pojedenácté potěšil milovníky tance a zábavy

12. února 2024

Ples Společně, který se uskutečnil v sobotu 10. 2. 2024 v prostorách Domu kultury ve Vsetíně přilákal na tři stovky návštěvníků. Díky pestré a poutavé dramaturgii programu se ve Velkém sále opět po roce mohli společně dobře pobavit lidé bez rozdílu věku, kulturních kořenů a tělesných handicapů. V pořadí jedenáctý ročník Plesu Společně pro ně připravila čtveřice organizátorů - Diakonie Vsetín, Dům kultury Vsetín, Domov Jitka a nově i Masarykova veřejná knihovna Vsetín.

VSETÍNSKÝ PLES SPOLEČNĚ POJEDENÁCTÉ POTĚŠIL MILOVNÍKY TANCE A ZÁBAVY
12. února 2024 - Vsetínský Ples Společně pojedenácté potěšil milovníky tance a zábavy

Na plese vystoupili skvělí hudebníci z formace SKART a romské kapely VAŠEK BAND. Na tanečním parketu při předtančení excelovali tanečníci z TANCKLUBU Vsetín, kteří na plese působili rovněž jako lektoři soutěžního tance cha-cha a porotci ve zmíněné soutěži. Netradičně proběhlo i druhé předtančení, a to romské taneční skupiny Romano DŽIVIPEN, která předvedla vystoupení, za něž obdržela 1. místo v nedávné krajské soutěži. Moderátorem akce byl tradičně výborný vsetínský konferenciér Libor Čada. Novinkou tohoto ročníku byla přítomnost Módní policie Veroniky Brand a Martina Horvátha, kteří ovšem na plese nehledali ty nejhorší, nýbrž nejlepší modely. Vyhledávaným byl samozřejmě i vtipně pojatý fotokoutek, tentokrát pod taktovkou Masarykovy veřejné knihovny Vsetín.

A jak ples hodnotí samotní účastníci? Romský pár Luboš a Naděžda má rozličné zkušenosti. Zatímco Naděžda chodí na Ples Společně pravidelně, Luboš absolvoval svůj první. Ve vzájemné shodě prohlásili: „Není nic, co by se nám tu nelíbilo. Jen jediná věc - bojíme se, že to moc brzo skončí.“

Mezi návštěvníky, kteří navštívili ples Společně poprvé, byli i manželé Wisemanovi: „Muzika byla skvělá, ale co nám opravdu vyrazilo dech, byla přítomnost seniorů na vozíčcích, které na ples vzali pracovníci Diakonie Vsetín z Domova Jabloňová a Vyhlídka. Neváhali je zavést na parket a tančit s nimi, jak jen to vozíčky dovolovaly. Byli jsme svědky toho, že ples je opravdu pro každého a byl to pro nás jeden z nejsilnějších zážitků,“ přitakávají oba.

Také pořadatelé z Masarykovy veřejné knihovny byli na plese poprvé. „Velmi pospolitá a přátelská atmosféra byla pro nás milým překvapením,“ říká ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Daniela Divínová a dodává: „Obecná charakteristika českých knihoven, tj. že jsou určeny všem bez jakýchkoli rozdílů a omezení, by se dala použít i jako motto Plesu Společně. Jsme moc rádi, že jsme organizačním zabezpečením permanentně využívaného fotokoutku mohli přispět ke zdárnému průběhu této vskutku jedinečné akce, která bez přehánění stírá bariéry, podporuje soudržnost vsetínské komunity a stmeluje lidi bez ohledu na případný handicap či rozdílné kulturní pozadí.“

Snad nejlépe za všechny zhodnotil Ples Společně Pavel Bartoň, místostarosta města Vsetín:
„Ples Společně byl laskavý, zábavný, uvolněný a dojemný. Taneční a hudební výkony muzikantů a tanečníků na pódiu i na parketu byly neskutečné. Společně jsme si všichni užili klasiku, latinu, modernu, romské a nakonec také orientální rytmy. Moc děkujeme organizátorům za pozvání a těšíme se na další setkání.“

Předpokládaný termín dalšího ročníku Plesu Společně, v pořadí již dvanáctého, je 15. 2. 2025.

Pořadatelé plesu SPOLEČNĚ jsou Diakonie Vsetín, Domov Jitka, Dům kultury Vsetín a Masarykova veřejná knihovna Vsetín.

Mediální partneři plesu jsou: Regionální televize, Valašský deník a Vsetínské noviny.