14. září 2018

Diakonie Českobratrské církve evangelické Vsetín včera slavnostně otevřela třetí domov pro seniory, který bude sloužit dvaceti seniorům. Vznikl přestavbou bývalé zdravotnické školy na ulici Strmé a nese název Domov Vyhlídka. Na jeho vzniku se kromě dotací z veřejné správy podílela řada významných individuálních a firemních dárců, kteří na slavnosti nechyběli.

14. září 2018 - V Domově Vyhlídka budou senioři jako v bavlnce. Otevřeli jsme třetí domov pro seniory!

TZ Diakonie Vsetín otevřela třetí domov pro seniory.pdf

Promyšlená a moderně vybavená budova bude sloužit dvaceti seniorům ve 12 jednolůžkových a 4 dvoulůžkových pokojích. „S péčí o seniory máme 15 letou zkušenost a Domov Vyhlídka odráží všechny naše poznatky, jak má novodobý domov pro seniory vypadat. V praxi to například znamená, že každý pokoj bude jedinečný - svým nábytkem, tapetami nebo výmalbou, garnýžemi a záclonami, kachličkami v koupelně. Veškeré prostory řešíme tak, aby se lidé cítili jako doma“, popsal ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský. „Moc bychom si přáli, aby se naší dobré praxe chopili i další poskytovatelé sociálních služeb a díky tomu vznikala podobně příjemná místa pro seniory i v dalších regionech,“ dodal.Ředitel Diakonie Dan Žárský poděkoval kolegům za spolupráci

Hned po úvodním programu, při němž byla slavnostně přestřižena páska, měli hosté možnost osobně si prohlédnout jednotlivé pokoje, společné prostory a zázemí Domova Vyhlídka. „Bylo to krásné, slavnostní. Stavba stála jistě hodně úsilí, ale vše se povedlo zdárně dotáhnout a nové komůrky domova už čekají na své obyvatele. Jádrem funkčnosti každého domova je práce srdcem – a to je u vás skvělý základ, což jsem prožila ve vašem domově na Jabloňové, kde strávila své poslední roky moje maminka. Přeji hodně spokojených obyvatel, kteří se zde budou cítit jako doma,“ popřála novému domovu a jeho pracovníkům a obyvatelům návštěvnice slavnosti paní Alenka Hoffmannová.

„Celkem 56 významných dárců z řad firem a individuálních osob se rozhodlo projekt Domova Vyhlídka podpořit. Jejich dary v hodnotě statisíců korun činí 8,5 milionu korun, dorazily ze Vsetína, z Rožnova pod Radhoštěm, z Vizovic, Otrokovic, Prahy a dalších měst. Velice si vážíme důvěry, kterou nám dárci dali. Ceníme si toho, že s námi sdílí myšlenku celospolečenského významu této investice,“ uvedl ředitel Diakonie Vsetín Dan Žárský.Mezi významné dárce patří Jan Měrka, výkonný ředitel firmy Remak, a.s.

Mezi významné dárce patří Ing. Jan Měrka, Výkonný ředitel a předseda představenstva firmy REMAK, a.s.

„Já osobně i naše společnost jsme pro podporu vždy vyhledávali takové záměry a projekty, které mají časový a obsahový přesah (nejsou jenom krátkodobým uspokojením potřeb) a které dělají zapálení a přemýšliví lidé. Když mě tedy poprvé navštívili pan Žárský a paní Najtová bylo mi hned jasné, že jejich přístup a nadšení je přesně to, co mě lidsky oslovuje. No a po možnosti návštěvy domovů provozovaných Diakonii Vsetín už nebylo pochyb o smysluplnosti podpory. V pozadí už zůstala jenom otázka, zda ono nadšení může být zárukou realizovatelnosti tak náročného záměru. I tuto malinkou pochybnost se ale týmu pracovníků Diakonie podařilo rychle rozptýlit. Jejich hloubavost, metodičnost a vnímavost v přístupu ke komunikaci s dárci oslovila nejen mě, a může být dobrým vzorem. Přeji tedy týmu Diakonie, aby dál rozdával nejen pomoc, ale hlavně lásku a porozumění. Jsem rád, že jsem měl možnost alespoň trochu přispět.“

Projekt Domov Vyhlídka je realizován díky finanční podpoře: MPSV, Zlínský kraj, Město Vsetín, Otto per Mille, ČSOB a firemních a individuálních dárců: Austin Detonator s.r.o., Coleman S.I., a.s., Continental Barum s.r.o., ČEPS, a.s., Dušek Petr, EP Rožnov, a.s., H & B delta, s.r.o., H & B REAL, a.s., Hirschmann Czech s.r.o., Chirurgická ambulance Vsetín s.r.o., Isolit-Bravo, spol. s r.o., Jan Černocký, řeznictví a uzenářství s.r.o., Kayaku Safety Systems Europe a.s., KOMA MODULAR s.r.o., KOVAR a.s., KS - program, spol. s r.o., Lesy České republiky, s.p. - Ředitelství LČR, Město Vizovice, Nadace AGROFERT, OPEN RE-ECO. s.r.o., Remak a.s., Rozváděče Vsetín, s.r.o., SVĚT OKEN s.r.o., TM Stav,spol. s.r.o., UNTRACO,v.o.s., VASMO s.r.o., Vedral Jan, VN-Ú s.r.o., VS PLASTIK, s.r.o., Život 90, z.ú. a mnoho dalších, kteří si přáli zůstat v anonymitě. Děkujeme!