Předvánoční čas v Mozaice

11. prosince 2023

...aneb prosinec ve znamení společného času, tvoření a výletů. Celkem čtyři mimořádné akce připravili pracovníci SAS Mozaika pro rodiny s dětmi v předvánočním čase.

Předvánoční čas v Mozaice
11. prosince 2023 - Předvánoční čas v Mozaice

Předvánoční tvoření v Mozaice„Adventní čas je krásným obdobím, kdy chystáme naše domovy na Vánoce. Když jsme přemýšleli, co nabídnout maminkám, které jsou klientkami Mozaiky, nemohli jsme opomenout tvoření adventních věnců,“ přibližuje Tereza Kouhoutková z Mozaiky a dodává: „A tvořit nakonec mohly maminky hned dvakrát. Jednou při akci Lidé spolu, kde se scházejí ukrajinské a české rodiny a společně něco podnikají – tentokrát si tedy domů odnášely vlastnoručně vyrobené krásné věnce. Den poté měly možnost vyrobit si další věnec přímo v prostorách Mozaiky, což rády využily.“

V rámci projektu Lidé spolu se rodiny z Mozaiky zúčastnily také výletu do skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Setkaly se s Mikulášem i čertem, užily si doprovodný program, a zvláště ukrajinské rodiny měly možnost nahlédnout do valašských vánočních tradic a naší historie.

Novinkou letošního adventu byl i nápad „Vánočního fotografování v Mozaice“.  Toto setkání bylo velice příjemné, originální, rodiny se cítily dobře: „Vánoční fotokoutek byl skvělý nápad! Vládla domácí atmosféra a celkově to na nás působilo útulně,“ říká jedna z maminek, která využila fotokoutku i se svými dětmi a manželem. A že bylo předvánoční fotografování nápadem výborným, svědčí velká účast a zájem nejen klientských rodin.