Diakonie Vsetín

INTERNETOVÁ AUKCE

Anděl zvěstuje

Anděl zvěstujeprávě probíháVyvolávací cena: 150 Kč

Kabelka černobílá s kytičkou

Kabelka černobílá s kytičkouprávě probíháVyvolávací cena: 290 Kč

Taška nákupní, zdobená

Taška nákupní, zdobenáprávě probíháVyvolávací cena: 400 Kč

Stromeček

Stromečekprávě probíháVyvolávací cena: 170 Kč

Modrá prostírka

Modrá prostírkaprávě probíháVyvolávací cena: 300 Kč

 

 

 

Vsetínský Domov Jabloňová byl vyhlášen Senior centrem roku!

Vsetínský Domov Jabloňová byl vyhlášen Senior centrem roku!
22. 5. 2013

V úterý 21. 5. 2013 byly prostory Emauzského kláštera v Praze zaplněny téměř dvěma stovkami hostů, kteří přišli na vyhlášení Senior centra roku 2012. Mezi deseti nominovanými domovy se zvláštním režimem byl i Domov Jabloňová provozovaný Diakonií Vsetín, který si z akce odnesl nejvyšší ocenění! 

 Slavnostní vyhlášení ankety moderovala herečka Kateřina Brožová, která se stala patronkou soutěže. K problematice stáří má jasný postoj: Jako bychom vytěsňovali myšlenku, že každý z nás jednou bude starý. Velmi bych si přála, aby každý člověk v seniorském věku mohl žít důstojný a spokojený život. Proto považuji za důležité obracet k tomuto tématu veřejnou pozornost.“ Dále byli na akci přítomni Mgr. Jan Dobeš - náměstek pro sociální začleňování a rovné příležitosti  MPSV ČR, paní Lenka Kopecká - spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Veselý senior, Ing. Jiří Horecký - prezident Asociace Poskytovatelů Sociálních Služeb, paní Tereza Kostková - herečka, která je patronkou Nadačního Fondu veselý Senior i zástupci dárcovských firem.

 Soutěžit mohla zařízení ve čtyřech kategoriích - Domovy pro seniory, Domovy se zvláštním režimem, Denní stacionáře a Týdenní stacionáře. Mezi kritérii, kterým bylo pro přihlášené nutno dostát, patřila například možnost volného pohybu uživatelů po zařízení a okolí, zajištění bezbariérového přístupu, většina jedno – dvoulůžkových pokojů a jejich vzájemná neprůchodnost či malé množství stížností“ – přibližuje podmínky soutěže sociální pracovnice Domova Jabloňová Eva Juřičková. „Nadace Veselý senior trvala i na hodnocení rodinného příslušníka nebo uživatele samotného. A právě kladné hodnocení ze strany rodiny našeho uživatele podpořilo vítězství Domova Jabloňová – doplňuje Eva Juřičková.  

Jako první cenu jsme získali pro uživatele mechanický vozík od firmy Meyra, za což jsme moc vděční. Nicméně už samotné ocenění je pro nás velkým povzbuzením. Všechny naše snahy směřují k prosazení takových životních podmínek na domovech, aby stáří bylo přes všechny jeho strasti, co nejdůstojnější a v intencích nadačního názvu také co nejveselejší“ – shrnuje ředitel Diakonie Vsetín ing. Dan Žárský.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


          301489_173082486104551_1201789774_n CEPS_logo_2008    Logo OPZ barevné

 

 logo HANAK color         logo-809172689           index-logo      

 

 

  logo                 

 

                                                            

      kasko              rozvadzace-vsetin2

 

                                                                         

 

Mediální partneři :                

          

 

Spřízněné webové stránky:  www.lidemezilidmi.czwww.penzista.netwww.fos.czwww.kudyznudy.czwww.dobramedia.cz ;

www.budupomahat.czwww.helpnet.cz ; http://auto-gril.cz/auto-ktere-pomaha/

 

 

         

NAZEV WEBU
Diakonie ČCE Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecky kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Moravskoslezsky kraj Středočeský kraj Praha